07/04 2010

Bark Cloth unikátní tapety ze stromové kůry

Společnost Arte se skutečně překonává a přináší novou kolekci nazvanou „Bark Cloth" (Tkanina ze stromové kůry). Tento koncept je starý několik století. Myšlenka oprášit tuto techniku, přinést ji znovu na světlo a dát jí zcela nový rozměr je samozřejmě jen a jen dílem společnosti Arte.  Jedná o 100% přírodní produkt, na kterém společnost Arte pracuje a současně respektuje principy „fair trade".
Kolekci Bark Cloth lze nejlépe popsat jako vláknitý typ tkaniny, která se vyrábí z vnitřní vrstvy kůry fíkového stromu Mutuba (Ficus natalensis). Někdy je označována jako rostlinná plsť. Při výrobě se otevře kůra stromu a vyjme se tenká vnitřní vrstva kůry. Ta se opracuje nejprve kladivem, aby se vlákna změkčila a stala se ohebnými. Poté se kůra barví a suší na slunci. Kmen stromu se po této „sklizni" obalí ochrannou vrstvou z banánových listů. Jakmile tyto listy uschnou, vrstva kůry znovu doroste. Samotný strom tak není nijak ohrožený.
Úžasné však je, že lze kolekci Bark Cloth lze perfektně kombinovat s celou řadou dalších kolekcí společnosti Arte. Například s kolekcí Carapace, Antilope, Xanadu, Camouflage, Metal X...Ladění barev je skutečně dokonalé. Pokud jde o kolekci Bark Cloth, jedno je jisté: váš interiér se stane opravdu jedinečným.

Archiv novinek